Książki,  Opowiadania,  Pisanina,  Prywatnie tak

Światowy Dzień Książki u Stonawskiego #1

 

Obok TAKIEGO święta nie sposób przejść obojętnie. Światowy dzień książki jest dobrą okazją, by przypomnieć sobie ulubione lektury, poznać nowe (przyszłe ulubione), podyskutować o nich…

Z tej okazji chciałbym Wam polecić książkę, która już dziś wchodzi do księgarni i Empików w całej Polsce. „Grobbing” Krzysztofa Dąbrowskiego ma w sobie sporą (naprawdę sporą!) dawkę Bizarro.

Spis treści:

Wstęp (M. Stonawski)
1.”Grobbing, czyli nieludzkie stosunki międzyludzkie”
2.”Co dwie głowy to nie jedna, lecz ta druga biedna”
3.”Fatland”
4.”Gdzie jest Munia?”
5.”Cała wstecz!”
6.”Wielkie BUM!”
7.”Nagły wzrost”
8.”A dzisiaj wszyscy jacyś tacy sztywni”
9.”Bo było niegrzeczne”

TUTAJ można przyłączyć się do Grobbingowego ruchu na twarzoksiążce.

Ale to jeszcze nie wszystko. Widzicie, właśnie startuje naprawdę niezwykły i cudownie dopracowany projekt Kingi Ochendowskiej (dla przypomnienia – to ona wyniosła 31.10 „Halloween po polsku” na szczyty popularności) tylkoebooki.pl. Tylko Ebooki to (jak nazwa wskazuje) serwis tylko o tego rodzaju książkach. Każdy fan powinien się z tym zapoznać.
Tradycyjnie – Facebook. Polubić polecam.
(Są tam też opisy „31.10” i „O, choinka!”)

Identycznie ciekawą inicjatywą jest Klub Polskiej Książki, strona o literaturze podawanej już w bardziej tradycyjny sposób, a prowadzona przez małżeństwo Zielke.
Ta strona ma wielki potencjał, z którym warto się zapoznać.

Pierwszą część „Światowego Dnia Książki u Stonawskiego” kończę dosyć już popularnym filmem. Jeśli jeszcze nie widzieliście, to błąd, który trzeba naprawić.
W części drugiej zapoznamy się z przygotowywaną przeze mnie listą pozycji książkowych tak dobrych, że żaden ich opis nie jest satysfakcjonujący. Ale to dopiero za parę godzin…

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CatLpOUHwmE[/youtube]

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Pisarz, zjadacz popkultury, publicysta.