Gry

O tym, jak zrobiłem grę

Był taki czas, kiedy paru znajomych skrzyknęło się, by robić grę. Oczywiście, musiał to być RPG. Oczywiście, wielki, otwarty świat. Tych paru wkrótce anulowało projekt, by zrobić strategię. Oczywiście taką, która podbije rynek. Rozpadli się. A potem paru z nich spotkało się, by znów zrobić coś wspólnie. Mniejszego, ale możliwego do wykonania. Dzisiaj nasza pierwsza gra ma swoją premierę. 

Powitajcie Alrauna Studio. Jest nas mało. Dopiero zaczynamy – pomysłów mamy dużo. Zapału jeszcze więcej. W trakcie, gdy piszę te słowa w produkcji jest już następna gra pododdziału Alrauny „Bom Division”. A w rozpisce jest następna…

Wszystko mogłoby się skończyć, gdybyśmy teraz odpuścili. Gdyby nasza pierwsza gra nie opuściła naszych komputerów i głów. Pewnego razu nasz Lider, Łukasz Czechowicz potrzebował jednak grafika i zgłosił się do Franciszka Zglińskiego, mojego dobrego przyjaciela. Parę godzin później stałem nad jego ekranem marszcząc brwi.
– Jest tu w ogóle jakaś fabuła? – zapytałem.
I tak właśnie gra, która miała być projektem na miesiąc, stałą się projektem na ponad pół roku ciężkiej pracy zespołu, który nie wiedział, jak się robi gry. I dalej – nie ukrywajmy – nie wie.

1

W Hostile Dimension nie znajdziecie dużo rozwiązań fabularnych. Jest to, prawdę mówiąc, dopiero pierwszy krok, do rozwinięcia tejże. I pierwszy krok w kierunku naprawdę dużych produkcji (które, kiedy czytasz te słowa, pewnie rozpisuję). Jest tam za to całkiem sporo rozwiązań i pomysłów… ale nie wnikajmy w technikalia. Najbardziej napracowali się oczywiście grafik i programista – Franciszek Zgliński i Łukasz Czechowicz. Wielki wkład miał też Krzysztof Biliński, którego muzyka ożywiła tą grę. No i jestem też ja – skromny gryzipiórek i skrzat teamu.

Jestem dumny, że tego dokonaliśmy. Jestem dumny z projektów, które nadchodzą. Jestem wreszcie dumny z tego, co nam zaoferowano – bo wkrótce nasza gra znajdzie się także na Steamie, w pewnym czasopiśmie oraz w sprzedaży pudełkowej w sklepach Neonet i Mediaexpert.

A póki co, w dzień premiery możecie ściągać ją ze sklepu google play.

Pamiętajcie tylko, by od czasu do czasu obejrzeć jakąś reklamę. Chciałbym coś zjeść czasem :)

Aliance_logo_S

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Pisarz, zjadacz popkultury, publicysta.