blog,  Pisanina,  Prywatnie tak,  Recenzje

Blogowo trochę

 

Nie jestem ostatnio zbyt aktywny, prawda? Powód mam, poważny muszę nawet powiedzieć. Tak poważny, że nawet wedle moich standardów przesadzam w niespaniu nocą. Przykładowo – teraz. Jest prawie południe, a ja nie śpię od wczoraj. I tak od paru dni.
Nie powiem – nie przeszkadza mi to, a wręcz przeciwnie – daje wielką satysfakcję. Nocami bowiem piszę. Wziąłem się wreszcie za tą powieść, co się o nią tak odgrażam od paru miesięcy. No i co jakiś czas przerwa na opowiadanie. W każdym razie – piszę. I zamierzam to robić jeszcze jakieś…dwa tygodnie? Trochę ponad.

Ale ja nie o tym. Szerzej rozpisywać się będę, jak już szczęśliwie skończę i się wcześniej nie zarobię, albo mi palma nie odbije (choć to nie koniec informacji o pisaniu w najbliższym czasie. U’ll see). Tymczasem postanowiłem wykorzystać ten czas, by zrobić wpis luźniejszy, bo o niektórych blogach, które odwiedzam, a które – uważam – mają coś, co zasługuje na większe wyróżnienie, niż lista z boku, czy też miejsce w linkach w dziale ,,Promocja”.
Koniec wstępu. Zacznijmy:

A do czytania polecam:

[youtube width=”425″ height=”50″]http://www.youtube.com/watch?v=nQ798THmR5Y&feature=autoplay&list=PLC007CB65F52A5C86&index=23&playnext=11[/youtube]

http://adek-s.blog.onet.pl/ – Adek ma wpisy czasem tak głębokie, że często muszę odejść od komputera i przemyśleć je spokojnie na kanapie. Minusem jego bloga jest to, że autor zrobił go na Onecie, przez co wygląda tak sobie, a system komentowania… cóż, nie jest zbyt czytelny. Niemniej chętnie tam zaglądam. Dobrze wiedzieć, że ktoś zajmuje się jeszcze tym trudnym czymś co się nazywa myślenie – szczególnie o rzeczach głębszych, acz codziennych.

http://equivalent8.blogspot.com/ – sam właściwie nie wiem, po co daję blog Gala. Bo jest ładny (blog, nie Gal ^^)? Bo zgadzam się z nim w prawie takiej samej liczbie przypadków, jak nie zgadzam? Na pewno coś jest w tym podejściu do świata, który reprezentuje. Warto przynajmniej zobaczyć, o.

http://killallmovies.blogspot.com/ – Blog Bartka Czartoryskiego jest, zgodnie z nazwą – filmowy. Co oglądać, czego nie – warto się zapoznać z opinią. Tyle w tym temacie, bo i co tu do mówienia? Let’s watch!

http://nwn9.wordpress.com/ – Mój imiennik ma ciekawe spojrzenie na politykę. Jak już mu kiedyś powiedziałem, gdyby nie jego blog, prawie wcale nie wiedziałbym, co sie na świecie dzieje. Wpisy dodaje strasznie często (niech żyje zapał i czas!), a i poglądy polityczne mamy dosyć zbieżne. Przynajmniej w kwestii popierania JKMa (na marginesie – czemu? Poglądy, chęć dania szansy komuś, kto jeszcze nie był przy władzy i jakieś takie przeczucie, że ten facet będzie się starał spełnić swoje obietnice. A że inteligencji mu odmówić nie można… i tyle o polityce. Każdego chętnego by się pokłócić na te tematy [wszak u nas inaczej już ludzie o władzy rozmawiać nie potrafią] zapraszam na piwo. Przy kuflu lepiej)

http://ja.gram.pl/Osiol – Nie tyle jego blog (choć to jest właśnie przykład niezgadzania się mojego z niektórymi poglądami JKM, ja sądzę ludzi po ludziach, a nie po opcji politycznej. A Osioł jest… no, czerwony w sumie. Przynajmniej tak sie mi wydaje. W paru rzeczach też się z nim zgadzam) a strona, którą prowadzi, a do której odnośnik jest na blo… tfu, gramsajcie. Komiks o przygodach osła-Jedi czytam już chyba parę lat. Dzielnie wchodząc co piątek. Szczególnie polecam sezon pierwszy, ubawić się można setnie :)

http://poszukujac-drogi.blog.onet.pl/ – Kolejna osoba lubiąca myśleć. Shaak Ti (lubię ją już za sam nick) ma pomysłów na wpisy wiele, niektóre dosyć lekkie, inne głębokie. I znów – czemu na Onecie? Wrrr… nieładnie i komentarze nieczytelne. A wchodzić nie tylko polecam, ale i zalecam.

http://schaboszczak.wordpress.com/ – Człowiek o tym samym theme, co ja (muszę w końcu zmienić, znaleźć coś… ech), publikuje rzadko, ale ciekawie. Co prawda zdarza się czasem o piłce, ale cóż – kwestia gustu, tak? Niemniej – ciekawie bywa na tyle, że na polecenie zasługuje.

http://jestkultura.pl/ – Blog chyba najmniej potrzebujący polecenia i najbardziej jego wart. Do dziś nie wiem, jak Seph, to jest, Andrzej Tucholski doszedł do tego sukcesu blogowego i podziwiam. Współpracuje z HBO, WB, BBC (blogiem!), strona jest bardzo ładna i cholernie funkcjonalna, system społecznościowy pęka w szwach… miód, cud i orzeszki. No i ciekawe wpisy, rzecz jasna. Kulturalne, zgodnie z nazwą bloga. Ukłony i oklaski po prostu.

http://orbitowski.pl/ – Właściwie, co widać, usiłowałem powstrzymać się od polecania blogów pisarzy. Wszak bronią się same, prawda? Bloga Łukasza Orbitowskiego nie polecam poprzez pryzmat pisania, ale wpisów. Dużo o filmowym horrorze, metalu i perełka – wpisy z serii ,,Tydzień z głowy” są tak bardzo prawdziwe życiowo… nic więcej nie powiem.

http://cafemrok.blog.pl/ – cafemrok to blog dla wszystkich fanów horrorów. Zapowiedzi filmowe, recenzje, informacje. Osobiście – jedno miejsc, gdzie zasięgam informacji.

http://chatolandia.pl/ – Chata Wuja Freda – kobieta ślimak umie rysować i tworzyć śmieszne historie. Miłe miejsce, by po cięzkim dniu trochę… odreagować. Naprawdę, pomaga.

http://gadzetomania.pl/ – Sam nie wiem, czy to jeszcze blog, czy już strona internetowa. Gadżety, nowinki ze swiata nauki. Zawsze można znaleźć tam coś ciekawego. Zawsze.

 

I to w sumie tyle na teraz. A teraz, czując się zwolniony z obowiązku – idę spać.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Pisarz, zjadacz popkultury, publicysta.